armatury-cenik.gif, 3,8kB
Hauser armatury s.r.o.
Školní 123, Chrastava
tel.: 485 143 543, 733 665 494
hauserarmatury@seznam.cz
www.hauserarmatury.cz

Prodej armatur | Opravy armatur | Kontakt

KLAPKY SAUNDERS-VIA


KLAPKY SAUNDERS-VIA SÉRIE CV
KONSTRUKCE A PROVOZ

Zpětná klapka SAUNDERS·VIA, série CV je armatura s bočně zavěšeným jednodílným talířem. Dvě pružiny drží klapku zavřenou do rozdílu tlaků 0,003 MPa (speciální provedení i pro 0,0015 MPa). Se stoupajícím průtokem přechází talíř do otevřené polohy díky torzním pružinám po velmi příznivé křivce již při nízkém zvýšení tlaku. Doraz na tělese zabraňuje nárazu talíře na stěnu potrubí.

Pokud přestane proudění v potrubí, tlačí obě pružiny talíř opět na sedlo. Díky vedení dosedá talíř rovnoměrně na sedlo po celém obvodu, aniž by docházelo ke tření mezi talířem a povrchem sedla. Mimořádně zdařilá konstrukce armatury v kombinaci s charakteristikou torzní pružiny zaručuje nehlučný provoz prakticky za všech průtokových podmínek.

SEDLO TĚLESA

u těles z GG nebo GS-C:

U těchto těles jsou dosedací plochy poniklovány. Toto tvrdé a odolné poniklování chrání dosedací plochy před korozí, takže O-kroužek dosedá na čistou dosedací plochu umožňují dlouhodobě dobrou těsnost.

Těleso je zevnitř opatřeno nástřikem odolným proti působení mnoha kyselin. Tělesa z GS-C v kombinaci s kovovým sedlem talíře mají sedlo opatřené nerezovým návarem.

u těles z nerezavějící oceli:

dosedací plochy nejsou poniklovány vzhledem k materiálu tělesa odolného proti korozi.

PN 10 až 40

CHARAKTERISTIKA VÝROBKU

  • Nízká tlaková ztráta
  • Tichý chod
  • Plynotěsný uzávěr díky měkkému těsnění
  • Krátká stavební délka
  • Nízká hmotnost
  • Pružina dle DIN 2088 s neomezenou životností

POUŽITÍ

Extrémně nízká tlaková ztráta a plynotěsný uzávěr jsou hlavními rysy klapek SAUNDERS.VIA, série CV. Samostředící talíř dotlačovaný pružinami ve spojení s měkkým těsněním je zárukou těsného uzávěru a tichého chodu bez kmitání.

Úsporná stavební délka umožňuje díky nízké hmotnosti jednoduchou montáž i při větších světlostech. Klapky není nutno speciálně kotvit.

Bezpečná konstrukce, použití kvalitních materiálů a precizní zhotovení nepředpokládá u zpětných klapek SAUNDERS.VIA, série CV žádnou údržbu.

Zpětné klapky série CV jsou určeny pro použití ve všech plynových a kapalinových potrubích v průmyslových odvětvích jako jsou elektrárny, chemie, rafinerie, petrochemický průmysl.

Zvláštní význam mají při umístění za kompresory a dmychadly.

INSTALACE

Vnější průměr zpětné klapky SAUNDERS.VIA umožňuje použití přírub dle DIN i dle ANSI.

Nejmenší tlakové ztráty se docílí, pokud je klapka instalována ve vodorovném potrubí s vodorovným čepem. Přitom nemá hmotnost klapky žádný vliv na probíhající proudění. Klapky SAUNDERS.VIA je možno instalovat rovněž do svislého potrubí s prouděním zdola nahoru, je však nutné počítat s větší tlakovou ztrátou.

DALŠÍ ( 1 - 2 - 3 )